Udalosť: Študenti geografie z Univerzity v Berne navštívili Košice
Dátum: 14. – 15. 6. 2015
Miesto: Košice, Slovensko
Popis:

V dňoch 14. – 15. 6. 2015 zavítali do Košíc študenti Geografie (odboru Minority and Border Studies) z Univerzity v Berne pod vedením prof. Dr. Doris Wastl-Walter a Bélu Felipa, PhD. v rámci exkurzie zameranej na etnicky zmiešané cezhraničné regióny. Odborný program v Košiciach zabezpečili z domáceho pracoviska Dr. Stela Csachová a Dr. Alena Petrvalská.

   svaj01
 

Študenti si so záujmom prezreli centrum mesta, kde boli oboznámený s históriou mesta. Počas prehliadky aj navštívili Pamätný dom Františka II. Rákocziho, tzv. Rodošto na Hrčiarskej ulici.

   svaj03
  Počas prehliadky mesta sa oboznámili aj s vývojom etnickej a religióznej štruktúry obyvateľov mesta. Diskutovaná bola aj otázka neslávne známeho Luníka IX. Študenti navštívili aj sídliská Nad Jazerom a KVP. Na záver sme študentov privítali na Dekanáte Prírodovedeckej fakulty a predniesli prednášku o socialistickom a postsocialistickom vývoji mesta Košice v kontexte vývoja Slovenska. Ich exkurzia po Slovensku pokračuje ďalej, a to v smere na Bardejov a Kežmarok.
   svaj02