Dátum: 9.-13.12.2012
Miesto: Guilin, provincia Guanzxi, Čína
Udalosť: Symposium on the Standard of Karst Carbon Sink Monitoring, IGCP/SIDA International Group Meeting and The Ninth Session of the Third KDL Academic Committee
Popis: 9.-13.12.2012 sa v meste Guilin v provincii Guanzxi v Číne uskutočnilo sympózium a stretnutie pod taktovkou International Research Center on Karst UNESCO v Guiline, Institute od Karst geology CAGS a Karst Dynamics Laboratories MLR/Guangxi. Na vyžiadané prednášky boli pozvaní Alena Petrvalská (Slovak Karst: land cover, exploitation of the karst landscape and its transformation), Bartolomé Andreo z Univerzity v Malage zo Španielska (Protecting Groundwater in Karst Media), Tadej Slabe (Development of Karstology) a Martin Knez (Planning Traffic Roads Crossing Karst) z Inštitútu pre výskum krasu v Postojnej Slovinsko, Vitor Moura z Inštitútu pre výskum krasu Belo Horizonte Brazília (Monitoring procedures of management and protection of caves in Brazil – experiences and challenges), Tim Slattery (An Example of the Challenges of Developing on Karst), Nick Lawhon (Groundwater resource investigations of karst aquifers: insights from 35 years of research on Kentucky`s Lost River Karst Aquifer), Ben Miller (Methodologies and case studies of groundwater tracing application in karst areas), Wendy Decroix (A Brief History of Mammoth Cave National Park) a Chris Groves, všetky z Hoffmannovho Inštitútu na univerzite v Kentucky USA a 5 ďalších odborníkov z Číny. Počas terénnych prác sme navštívili monitorovacie zariadenia na kvalitu krasovej vody v oblasti vežovitého typu krasu v okolí mesta Guilin, kde boli vykonané odbery a analýzy in situ na teplotu, konduktivitu, pH a obsah vápnika vo vode. Zároveň boli prediskutované ďalšie možnosti spolupráce medzi IRCK v Guiline a Dr. Petrvalskou.